قاسم صادقی رئیس اداره دندان پزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت درباره خدمت رسانی به سیل زدگان در حوزه دندان پزشکی اظهار کرد: از ساعات اولیه سیل همکاران ما در استان گلستان، لرستان و خوزستان
تمام اقدامات مورد نیاز برای خدمت رسانی به سیل زدگان را انجام دادند.

خدمت‌رسانی کلینیک‌های سیار علوم‌پزشکی گلستان و بجنورد به سیل‌زدگان

وی افزود: ۸۰ دستگاه کلینیک سیار دندان پزشکی در سراسر کشور به مردم خدمت رسانی می‌کنند که پس از وقوع سیل در استان گلستان کلینیک‌های سیار دانشگاه علوم پزشکی گلستان و خراسان شمالی به مناطق سیل زده در استان گلستان اعزام شدند.

رئیس اداره دندان پزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به آمار خدمت رسانی به سیل زدگان در استان گلستان گفت: در نیمه اول فروردین در استان گلستان بیش از سه هزار سیل زده خدمات دندان پزشکی در قالب کلینیک‌های سیار گرفتند.

حضور دندانپزشکان جهادی برای خدمت رسانی به مردم سیل‌زده

رئیس اداره دندان پزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: در استان لرستان نیاز به خدمات و کلینیک‌های سیار دانشگاه‌های علوم پزشکی دیگر نبود و دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاکنون به وزارت بهداشت اعلام نیاز برای کمک از استان‌های معین نداده است.

صادقی با اشاره به همکاری و همیاری نیرو‌های جهادی و مردمی برای امداد رسانی به سیل زدگان بیان کرد: پس از وقوع سیل نیرو‌های داوطلب عمومی، مردمی، دولتی و نظامی در مناطق سیل زده مستقر شدند و در قالب نیرو‌های جهادی، کلیـنیـک‌های سیـار و درمانگاه‌ها و بیمارستـان‌های صحـرایی خدمـات دندان پزشکی به مردم در نقاط سیل زده ارائه شد.

استقرار کلینیک‌های سیار در سوسنگرد، دشت آزادگان و حمیدیه خوزستان

رئیس اداره دندان پزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به سیل در روز‌های گذشته در استان خوزستان و گرفتار شدن برخی مردم در سیلاب اظهار کرد: در استان خوزستان کلینیک‌های سیار دندان پزشکی را در مناطق سیل زده سوسنگرد، دشت آزادگان و حمیدیه مستقر کردیم.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت و معاونت درمان آمادگی دارد تا اگر دانشگاه جندی شاپور اهواز اعلام کند از امکانات استان‌های معین برای خدمت رسانی به سیل زدگان در استان خوزستان کمک بگیریم و کلینیک‌های سیار را به مناطق سیل زده استان خوزستان اعزام کنیم.

 

منبع: ایران اکونومیست

پست های پیشنهاد شده