چهاردهمین کنگره

استقبال پرشور و روزافزون همکاران از کنگره ­های متاخر انجمن در نهایت هیات مدیره را مجاب کرد تا برای برگزاری کنگره در پی محلی بزرگتر و با امکانات بیشتر از هتل المپیک باشند که بتواند جوابگوی خیل عظیم علاقه مندان به شرکت در کنگره پروتز باشد. برای برگزاری چهاردهمین کنگره انجمن پروستودونتیست ­های ایران، مرکز همایش ­های برج میلاد انتخاب شد. این نخستین کنگره انجمن­ های تخصصی دندانپزشکی کشور بود که در برج میلاد برگزار می­شد. در این کنگره، تمام ظرفیت و امکانات سالن­ های متعدد برج میلاد برای اجرای هرچه بهتر کنگره مورد استفاده قرار گرفت. ریاست این کنگره را جناب آقای دکتر فرامز علایی برعهده داشتند. دکتر علایی فارغ التحصیل سال 1350 از دانشگاه ملی (شهید بهشتی) و دارای مدرک تخصصی پروتزهای دندانی از دانشگاه پیتزبورگ هستند. ایشان سال های متمادی استاد بخش پروتز دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی و همین طور رئیس کنگره 26 انجمن دندانپزشکی ایران بودند.

کنگره از 11 الی 14 آذرماه 1393 برگزار گردید. دبیر علمی کنگره دکتر حسن سازگارا، قائم مقام دبیر علمی دکتر امیرحسین مجیدی و دبیر اجرایی دکتر سینا نواب منصوب شدند. نمایشگاه کنگره به شکلی مناسب توسط دکتر علی تاجرنیا و دکتر شفیع جعفری برگزار گردید. شعار این کنگره نگرش راهبردی- ایران پروتز 1400 انتخاب شد.

افتتاحیه بسیار شلوغ و پرشکوه این کنگره بی نظیر بود. برای نخستین بار در این کنگره مراسم اختتامیه همراه با کنسرت موسیقی رضا یزدانی برگزار گردید.

حضور بیش از 4000 دندانپزشک از سراسر ایران در این کنگره را شاید برای یک کنگره تخصصی رخدادی تکرار نشدنی دانست.

————————————————————————————————————————————————————————————————————

برای مشاهده فایل برنامه علمی کنگره چهاردهم روی لینک زیر کلیک فرمائید.

scientific program

برای مشاهده گالری عکس کنگره چهاردهم اینجا کلیک کنید.

 

 

پیام رئیس کنگره

به نام خدا

با درود و سلام به کلیه همکاران عزیز،

اینجانب دکتر فرامرز علایی به عنوان رئیس چهاردهمین کنگره علمی انجمن تخصصی پروستودونتیست های ایران، امیدوارم با استعانت از ذات مقدس آفریدگار، همت و کوشش بی دریغ شورای محترم برگزاری و کمک یکایک همکاران متخصص و دندانپزشک گرامی کنگره ای در خور جامعه دندانپزشکی کشور برگزار نمایم. تلاش گردیده است تا کمیته برگزاری کنگره چهاردهم را کسانی تشکیل دهند که در جهت اعتلای حرفه دندانپزشکی بویژه رشته پروتزهای دندانی چه در زمینه امور درمانی و چه در عرصه آموزش و پژوهش برای میهن و مردم شریفمان خدمات ارزنده ای را تا کنون انجام داده اند.

اکنون که مفتخرم سرپرستی یکی از بزرگترین گردهمایی های علمی کشور را بر عهده دارم، بر خود واجب می دانم که قدمی در حد بضاعت خود و گروه برگزار کننده در راستای تعالی هر چه بیشتر این حرفه گرانقدر بردارم. جهت پیشبرد این وظیفه بر آن شدیم که چشم انداز سده آینده علم پروتزهای دندانی را در کشور مورد تحقیق و کاوش قرار دهیم. از همین رو عنوان اصلی کنگره «پروتز ایران ۱۴۰۰» انتخاب گردید.

در این کنگره بر آنیم که در کنار بحث و بررسی تازه های علم پروتزهای دندانی و کاربردهای کلینیکی دانش و تکنولوژی های نوین، آینده این علم را در کشورمان مورد ارزیابی قرار دهیم. بلکه بتوان به ترسیم دورنمای پروتزهای دندانی در مملکت دست یافت. به این ترتیب تلاش خواهیم کرد تا همگام با رشد غیرقابل انکار علم در جهان، سهمی سزاوارجامعه دندانپزشکی کشور در عرصه علم و دانش کسب نماییم. در راستای هر چه پربارتر برگزاری این کنگره از همه اساتید داخل کشور و همچنین از چندین دانشمند خارجی دعوت بعمل می آوریم. امید است که با کمک همه شما عزیزان بتوانم در انجام این مسئولیت سنگین موفق عمل نمایم.

با آرزوی سربلندی روزافزون میهمان ایران

دکتر فرامرز علایی

رئیس چهاردهمین کنگره انجمن علمی پروستودونتیست های ایران